Több mint 2600 maskarás és 73 busócsoport temette el a telet idén a mohácsi busójáráson
A hat napig tartó téltemető fesztiválra a szervezők körülbelül 100 ezer látogatóra számítottak.
Kolompszótól és kereplők zajától hangos a tél végén Mohács. Ez nem véletlen, február végén és március elején munkába állnak a busók. A népi hiedelmek, különösen a dél-szláv sokác népszokások szerint a telet el kell temetni, hogy az átadhassa a helyét a tavasznak.
Mohácson ezért a hagyományok szerint minden évben busónak öltözik a helyiek és az ide látogatók egy része: fűzfából készült, állatvérrel festett maszkot, birkabőrcsuklyát, és fehér vászonnadrágot öltenek magukra, bocskort vagy csizmát húznak a lábukra, hogy elég rémísztőnek tűnjenek, hogy ettől a tél valóban megijedjen és odébb álljon.
Idén több mint 2600 ember öltötte fel a maskarát és 73 busócsoport szerepelt a hat napig tartó téltemető fesztiválon. A szervezők a közel egyévi felkészülés után körülbelül 100 ezer látogatóra számítottak.
A busójárást az UNESCO 2009 szeptemberében, egy Abu-Dzabiban megrendezett bizottsági ülésen felvette a szellemi világörökség listájára. Bár ez a tény a busók többségét valószínűleg nem izgatja, talán erőt ad nekik, hogy jövőre is sikerrel űzzék el a telet.