Az Európai Unió az idő szorításában van: minél gyorsabban szeretnének megszabadulni az orosz gáztól való függőségtől. Azonban beszállítókat nem könnyű találni. Az orosz olajat viszonylag könnyen pótolhatja az EU, a gázért azonban vérre menő harcok folynak a piacon. Eközben a Gazprom néhány tagállam esetében már korlátozza a szállításokat, emiatt...

Gazdasági hírek
Hirdetés
A brüsszeli uniós csúcson folytatódhat a vita a globális minimumadóról a magyar vétó után
Valószínűleg megkapja Ukrajna és Moldova a jóváhagyást a tagjelölti státuszhoz a csütörtökön kezdődő uniós csúcson. Ehhez Magyarország is hozzájárul. Azonban a csúcson ennek ellenére is lesz konfliktusos téma Orbán Viktor számára, ugyanis az EU francia elnöksége szeretné lezárni a globális minimumadó tervét. Ezt a kérdést Magyarország blokkolta a...
Hatalmas mennyiségben vásárolja Kína az orosz energiahordozókat, májusban az import elérte a 7,47 milliárd dollárt - ez egymilliárddal több az előző havinál és duplája a tavalyinak.
A Monetáris Tanács döntését követően már 394,6 forintba is került az euro, majd mostanra visszaállt a 395,5 forintos szintre.
Brüsszelben tárgyal Navracsics a blokkolt helyreállítási alapokról, sokezer milliárd forint a tét
Az Euronews információi szerint Brüsszelben tárgyal Navracsics Tibor, a látogatás fő célja a blokkolt uniós források ügyéről való megegyezés. A bizottság leginkább a korrupció elleni harc és az oktatás területén vár lépéseket a magyar kormánytól. Azonban azt elismerték Brüsszelben, hogy történtek előrelépések az ügyben.
Oroszország a csökkenő kereslet ellenére is sokat nyer az energiahordozók exportján, hiszen a háború kezdete óta jelentősen nőttek az árak - derült ki egy friss jelentésből. Szakértők szerint az EU szankciói rövid távon eredmény helyett zavart hoznak.
Soha nem volt még ilyen gyenge a magyar deviza, 400 forint felett jár az euró. A magyar fizetőeszköz a péntek esti 397,52 után 398,85-nél kezdte a hetet az euróval szemben, és 15 óra után elérte eddigi történelmi mélypontját az euróval szemben: 400,179-en jegyezték egy ideig.
Az uniós intézmények szerdán megállapodást kötöttek arról, hogy minden tagállamban biztosítani kell a "megfelelő minimálbért", és meg kell erősíteni a szakszervezetek és a vállalatok közötti bértárgyalásokat. De vajon milyen bérpolitika jellemezte eddig az egyes tagállamokat?
Az ENSZ élelmiszerprogramjának szakértője szerint a várnál is rosszabbul alakulnak a világ gabonapiacának kilátásai az Ukrajnában zajló háború árnyékában. Az Euronewsnak nyilatkozó Eugenio Dacrema szerint azonban a krízisnek még csak a kezdetén járunk és semmilyen megoldás nem látszik.
Hirdetés