Papírforma eredmények az Európa-bajnokságon, de a szlovákok majdnem meglepetést okoztak
Az angolok a 95. percben egyenlítettek Bellingham góljával Szlovákia ellen, majd a hosszabbítás első percében Kane eldöntötte a nyolcaddöntőt. A spanyolok végig támadva, végül kiütéssel nyertek Georgia ellen.
Anglia-Szlovákia: 2-1
Ismét kilátástalan játékkal rukkolt elő az angol válogatott az Európa-bajnokságon. Annak ellenére, hogy Gareth Southgate csapatát világklasszisok sora alkotja, végig ötlettelenül játszott Szlovákia ellen a gelsenkircheni nyolcaddöntőben.
A meccs elején, 17 perc alatt négy sárga lapot is kiosztott a játékvezető, ennek ellenére sem lehetett durvának nevezni a találkozót. A 25. percben a Slavia Praha csatára, Ivan Schranz kihasználta az angol védelem harmadik megingását, és megszerezte a szlovákok vezető gólját. A félidő hátralévő részében az angolok továbbra sem tudtak mit kezdeni Szlovákia védekezésével, így füttyszó kíséretében vonultak az öltözőbe 45 perc játék után.
A második félidő elején Anglia, Foden révén egyenlített, de a VAR les miatt - jogosan - érvénytelenítette a Manchester City játékosának gólját. Újabb 40 perc kilátástalan játék következett, angol mezőnyfölénnyel, de helyzetek nélkül. A 95. percben megtört a jég, Walker nagy bedobását megcsúsztatták az angolok, és Bellingham csodálatos mozdulattal, ollózva egyenlített, így hosszabbítás következett.
Annak első percében Kane megszerezte az angolok vezető gólját. A
hátralévő 29 percben szinte semmi nem történt, az angolok hozták az
Európa-bajnokságon látott eddigi játékukat, a szlovákokban pedig már nem
volt átütő erő, így Anglia továbbjutott, és készülhet a Svájc elleni
düsseldorfi negyeddöntőre.
Spanyolország-Georgia: 4-1
A torna egyik meglepetéscsapata várt az EB eddigi legmeggyőzőbb válogatottjára vasárnap este. A spanyolok az első másodpercektől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, és helyzetek sorát alakították ki a grúz kapu előtt. A vezetést mégis Georgia szerezte meg, egy kontrát követően, a menteni igyekvő Robin Le Normand sodorta be a labdát a saját kapujába. A spanyolok még az első félidőben, Rodri góljával egyenlítettek, így a félidőben 1-1 volt az állás, de ez főleg a grúz kapus, Mamardashvili bravúrjainak volt köszönhető.
A második játékrészben a spanyolok még nagyobb nyomás alá helyezték a grúz kaput. Végül Fabián Ruiz fejesével, Nico Williams bombájával és Dani Olmo okos gurításával alakították ki a 4-1-es végeredményt. Spanyolországra Németország vár, a két csapat július 5-én, Stuttgartban találkozik majd.