Öttusa-vb - A férfiaknál is minden magyar továbbjutott az elődöntőbe
A nők után a
férfiaknál is mind a négy magyar versenyző elődöntőbe jutott az
öttusázók kínai olimpiai kvalifikációs világbajnokságán, Csengcsouban.
A szerdai selejtezőben három csoportban küzdött a 79 induló, és mindegyikből az első 12 hely ért folytatást. Az A-ban Demeter Bence tizedik lett. Húsz győzelemmel és hat vereséggel megnyerte a vívást, majd 2:06.20 perccel 16. lett a 200 méteres úszásban, a lövészetekkel megszakított 5x600 méteres futásban pedig a 11:12.44 perces huszadik idő is elég volt neki a továbbjutáshoz.
A B csoportból az idei világkupadöntő győztese, Bőhm Csaba másodikként, Szép Balázs pedig nyolcadikként lépett tovább. Az olimpiai kvótás Bőhm az uszodában 1:59.82 perces eredménnyel negyedik lett, vívásban 12/13-mal a 14. helyen zárt, végül a kombinált számban 10:08.82-vel a negyedik időt érte el. Szép úszásban 2:04.82-vel a 12. hellyel kezdte meg versenyét, a páston 14 győzelemmel és 11 vereséggel a hetedik eredményt érte el, az összetett számban pedig 10:14.66-tal az ötödik legjobb volt.
A C csoportban Bereczki Richárd nyolcadikként biztosította helyét az elődöntőben. Úszásban 11. lett 2:03.17 perccel, vívásban 18. 11/14-gyel, a lövészetes futásban pedig 10.12.99-cel a negyedik időt érte el.
A hazai szövetség Facebook-oldalán a
versenyzők arról számoltak be, hogy egyre melegebb az idő, szerdára már
40 fok fölötti értéket jeleztek előre.
Kedden a női selejtezőből
is mind a négy magyar továbbjutott, ők szerdán már a körvívást
teljesítették, amelynek eredményét a továbbjutók majd a fináléba is
magukkal viszik. Összességében jól szerepeltek: az olimpiai kvótás
Gulyás Michelle 19 győzelemmel és 16 vereséggel zárt, Guzi Blanka
17/18-cal - ami számára biztató eredmény -, és Erdős Rita (16/19),
illetve Bauer Blanka (15/20) sem lehet elégedetlen.
Csütörtökön lesz a női elődöntő - két 18-as csoportban kilenc-kilenc továbbjutóval - és a férfi körvívás, majd pénteken a férfi elődöntő. Szombaton rendezik a döntőket, az eredmények alapján akkor hirdetnek eredményt csapatban is. Az egyéni dobogósok olimpiai kvótát szerezhetnek. Ha azonban olyan öttusázó végez érmes pozícióban, aki már korábban kiharcolta az ötkarikás részvétel lehetőségét, a kvóta nem tolódik lejjebb, a ki nem osztható helyeket a közvetlenül a világbajnokság utáni, jövő hétfői olimpiai kvalifikációs ranglistáról töltik majd fel.
A magyarok közül jelenleg Gulyás Michelle-nek és Bőhm Csabának van párizsi kvótája.
A vb vasárnap a vegyes váltóval zárul.-forrás:MTI