Megint a Sevilla FC nyerte a labdarúgó Európa-ligát

2023.06.01

A spanyol csapat hetedszer diadalmaskodott a második legrangosabb európai kupasorozat budapesti döntőjében.

A Sevilla hetedszer nyeri az Európa-ligát, vagy az AS Roma edzője, José Mourinho sorozata folytatódik. A spanyol csapathoz hasonlóan a portugál mester sem veszített még európai kupadöntőt, különböző sorozatokban korábban ötször vezette győzelemre aktuális csapatait.

A kérdés tehát az volt, hogy melyik sorozat folytatódik, illetve melyik szakad meg.

Az első játékrészben kevés helyzet volt a Puskás Arénában. A Roma kezdett valamivel jobban, de a 15. percben Spinazzola nem volt elég pontos, így lövését védte Bono. A Sevilla kapusa a 36. percben már tehetetlen volt: Cristante kiugratása után Dybala szerzett vezetést a Romának (0–1) .

Ezután éledezni kezdett a Sevilla is. A 45. percben Fernando fejelt egy szögket után a kapu fölé, majd az első játékrész hosszabbításában Rakitic parádés ballábas, húsz méteres lövése csattant a kapufán.

Szünet után tovább nyomott a Sevilla, aminek az 55. percben meg is lett az eredménye. Jesus Navas beadása után a labda az öngólt védő Manciniről vágódott Rui Patricio kapujába (1–1).

A folytatásban is inkább a Sevilla dominált, mégis a Romának voltak nagyobb helyzetei. Előbb Abraham piszkálta közelről kapura a labdát, Bono testtel blokkolt, a lecsorgót pedig Ibanez rúgta "fülön". Később egy szabadrúgásvariáció után Belotti terelte a labdát kapura, de Bono megint belekapott. A rendes játékidő hosszabbításában aztán tűzijátékot rendezett a Sevilla – szintén eredménytelenül, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

Büntetőkkel dőlt el

Az igyekezet mindkét oldalon továbbra is megvolt, helyzet viszont már nemigen akadt, mígnem a hosszabbítás, hosszabbításának 11. (!) percében Smalling a felső lécre fejelt. 1–1 lett a vége, így 11-esek döntöttek.

A büntetőpárbaj már a negyedik párban eldőlt, mert a Sevilla minden 11-esét berúgta, a Roma viszont három lövésből kétszer is hibázott. A Seviila hetedszer hódította el az Európa-ligát, és sikerének köszönhetően a 2023-24-es szezonban a Bajnokok ligájában indulhat.