Koronavírus: csökkent az újonnan regisztrált fertőzöttek száma Magyarországon
A hétfő reggel közölt adatok szerint 875 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 352 703 főre nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma - írták a kormányzati honlapon.

A közölt adatok alapján az elmúlt napon csaknem tízezer (9903) koronavírustesztet végeztek. A pozitív eredményű tesztek aránya 8,8 százalék.
Elhunyt 68 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 11 409 főre emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 110 853 főre csökkent. 4 445 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 330-an vannak lélegeztetőgépen.
Eddig 123 188 embert oltottak be
Mindössze közel 130 ezer emberre való oltóanyag érkezett Magyarországra, a rendelkezésre álló vakcinák nagy részét már beoltották, eddig 123 188 fő kapott oltást, többségében egészségügyi dolgozó és eddig tízezer idősotthonban lakó és dolgozó oltása is megtörtént.
GRAFIKON: a beadott vakcinák száma 100 ezer főre vetve az EU országaiban és az Egyesült Királyságban
Az Európai Unió tagállamai népességarányosan részesülnek a vakcinából. Ezért szemmel láthatóan nincs is nagy különbség az egyes tagállamok között. Egyelőre Dániában oltották be a legnagyobb arányban a lakosságot, a szombati adat szerint csaknem 3 százalékot. Magyarországon ez az arány szintén szombati adat szerint 1,24 százalék.
OGYÉI: a kínai vakcina gyártása biztonságos, de hatásossága még további vizsgálatokat igényelA kínai Sinopharm koronavírus elleni vakcinájának gyártási folyamata biztonságos - mondta a köztévének Lukács Ferenc, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-Egészségügyi Intézet (OGYÉI) hatósági ellenőrzési főosztályának vezetője Pekingből.
Hozzátette, hogy a vakcina hatásossága még további vizsgálatokat igényel.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken beszélt arról, hogy az oltás felgyorsításához kínai vakcinákról tárgyal a kormány. Azt mondta, hogy elegendő vakcina lenne 1,7 millió ember beoltásához.
A Demokratikus Koalíció válaszként petíciót indított, hogy ne lehessen olyan kínai vakcinával oltani Magyarországon, amelyet nem engedélyezett az Európai Gyógyszerügynökség.
Magyarországon vészhelyzeti engedéllyel lehetne a kínai vakcinát használni, az Európai Gyógyszerügynökség engedélye nélkül is. Ekkor viszont az összes felelősség Magyarországra hárul.