Kikapott a Juventustól a Bajnokok Ligája címvédője

2021.09.30

A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában a hazai pályán játszó Juventus Federico Chiesa góljával legyőzte a címvédő Chelsea-t.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

H-CSOPORT
Juventus (olasz)-Chelsea (angol) 1-0 (0-0)
Torinó,
Allianz Stadium, 19 934 néző. Vezette: Gil Manzano (spanyol)
Juventus:
Szczesny - Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro - Cuadrado, M. Locatelli, Bentancur (Chiellini, 83.), Rabiot (McKennie, 77.) - Bernardeschi (Kulusevski, 65.), F. Chiesa (Mo. Kean, 77.). Vezetőedző: Massimiliano AllegriChelsea: É. Mendy - Thiago Silva, A. Christensen (Barkley, 75.), Rüdiger - Azpilicueta (Loftus-Cheek, 62.), Jorginho (T. Chalobah, 62.), Kovacic, Marcos Alonso (Chilwell, a szünetben) - Havertz, Zijes (Hudson-Odoi, 62.) - R. Lukaku. Menedzser: Thomas TuchelGólszerző: F. Chiesa (46.)

A csoport másik mérkőzésén
Zenit (orosz)-Malmö FF (svéd) 4-0 (Claudinho 9., Kuzjajev 49., Szutormin 80., Wendel 90+4.)
Kiállítva: Ahmedhodzic (53., Malmö)

Kaio Jorge, Paulo Dybala és Álvaro Morata sérülése miatt a Federico Bernardeschi, Federico Chiesa csatárkettőssel kezdett a Juventus a BL-címvédő ellen, utóbbié volt az első félidő legnagyobb helyzete, de az ötös jobb sarka elől elvétette a kapu túlsó alsó sarkát. Az angolok egy szem éke az Inter volt játékosa, Romelu Lukaku volt, a szünetig egyszer lehetett volna eredményes, ám tíz méterről ballal valósággal feladta a labdát a kapusnak.

Nagy mezőnyfölényt alakított ki a Chelsea, amely előző négy olaszországi BL-mérkőzését elveszítette (a Juventus, a Napoli, az Inter és a Roma ellen is), de az előző 15 mérkőzésén a sorozatban egyszer sem kapott egynél több gólt, a Juventus pedig eleve rossz formában futballozik az ősszel: szóval eleve kevés találatra számítottunk a nap rangadóján.

A második félidőt villámgóllal kezdte a Juventus, Bernardeschi passzát Federico Chiesa lőtte a kapuba közelről, a lehető legjobban válaszolva edzője korábbi kritikáira. Miközben egyre nagyobb fölényben futballozott a Chelsea, Bernardeschi kihagyott egy hatalmas ziccert.

45:10 - Federico Chiesa has given Juventus the lead just 10 seconds into the second half against Chelsea, the earliest second half goal Opta have on record in a Champions League match (since 2003-04). Sleeping. pic.twitter.com/Gdbalsift5

- OptaJoe (@OptaJoe) September 29, 2021

Massimiliano Allegri Kulusevskit, Keant és McKennie-t, Thomas Tuchel Chilwellt, Hudson-Odoit, Loftus-Cheeket, Chalobah-t és Barkleyt vetette be csereként. Lukaku egy kisebb és egy nagyobb helyzetet is elpuskázott a hajrában, be is állt gyorsan Chiellini, majd a ráadás ötödik percében az ötösről a léc fölé fejelt egy szöglet után Havertz.