II. Erzsébet királynő csontrákos volt - állítja Boris Johnson életrajzi könyvében
A brexitről és járványbulijáról ismert volt miniszterelnök elvileg találkozott halála előtt a brit uralkodóval, aki már nagyon rossz állapotban volt. A betegségéről azonban nem szabadott beszélni.
A brit királyi család és a Westminster tagjai alig győznek egymásra licitálni életrajzi regényeikben. Másfél éve még Harry herceg családi drámáin és afganisztáni gyilkolásain csámcsogott a sajtó, most pedig Boris Johnson könyvének megjelenését várja lélegzet-visszafolytva mindenki. A botrányhős, megbukott brit miniszterelnök jó marketingesként hetente szellőztet meg erős állításokat október 10-én megjelenő ,,Unleashed", vagyis "Elszabadult" című memoárjából, hogy ezzel is feltüzelje közönségét.
Nemrég például azt állította, hogy miniszterelnöksége idején egy titkos akció keretei közt, kommandósokkal akart covid-vakcinákat lopni Hollandiából. Végül ez nem történt meg, mert túl kockázatos lett volna fegyvereseket küldeni egy szövetséges NATO-tagállamba.
I’m delighted to share the cover for UNLEASHED and I’m looking forward to sharing the book with you when it is published this October.
— Boris Johnson (@BorisJohnson) July 31, 2024
Pre-order here: https://t.co/AsjIEPvUQr pic.twitter.com/BQOppaLBma
Hétfőn aztán újabb részlettel jelentkezett Johnson. Ebben azt állítja, hogy II. Erzsébet brit királynő csontrákban szenvedett 2022-es halála előtt.
Már legalább egy éve tudtam, hogy a csontrák egy bizonyos formája alakult ki nála. Orvosai aggódtak, hogy bármikor hirtelen romolhat az állapota.
A történet szerint, amikor Boris Johnson lemondása után skóciai rezidenciáján utoljára találkozott II. Erzsébettel, a királynő személyes titkára figyelmeztette őt, hogy az uralkodó állapota sokat romlott. A királynő pedig valóban sápadt volt, a kezén sötét foltok voltak a gyógyszerektől vagy az injekcióktól.
Ez két okból erős állítás. Egyrészt a királyi család hivatalos közleményében az szerepelt, hogy II. Erzsébet halálát idős kora okozta. Másrészt felvet egy morális kérdést is: illendő-e valakinek az egészségi állapotáról a családja beleegyezése nélkül írni? Ráadásul több millió embernek. A könyv ugyanis már most borítékolható, hogy best seller lesz.