Ezüstérmes a magyar férfi vízilabda válogatott az Európa-bajnokságon

2022.09.12

Nem tudta megvédeni Európa-bajnoki címét a magyar férfi vízilabda-válogatott a horvátországi Európa-bajnokságon. A magyar csapat vereséget szenvedett a hazai medencében játszó Horvátországtól a spliti döntőben.

Itt is ott is kimaradt emberelőnyök és lehetőségek után Harkov szerzett akcióból vezetést a horvátoknak, Zalánki emberelőnyből egyenlített. Ezután Molnár kétszer is eredményes volt akcióból, kár, hogy a két gól között a horvátok előnyből szintén kétszer betaláltak (3-3).

A második negyedben a harmadik magyar kapufa után megint Harkov lőtt gólt a menetrend szerinti horvát előnyből. A folytatásban a magyar csapat kétszer egymás után játszhatott fórban, de az első félidőben már nem talált a kapuba, mint ahogy a horvát sem (3-4).

A harmadik negyedben egy Buric (előny) - Német (center) gólváltást követően Manhercz ötméteresből egyenlített (5-5). Buric ezután már a harmadik előnygólját szerezte, de - szintén előnyből - Konarik is egalizált. Előnyből Harkov is harmadszor volt eredményes, Vígvári viszont akcióból villant (7-7). A horvátok gyakorlatilag minden támadásuknál emberelőnyt kaptak, 18 másodperccel a játékrész vége előtt pedig ismét megszerezték a vezetést (7-8).

A negyedik negyed Jansik előnygóljával kezdődött (8-8), majd rendkívüli izgalmak, kapufák, védések és kimaradt helyzetek után a horvátok két ötméterest értékesítettek, a kettő között viszont Manhercz kihagyta a második büntetőjét (8-10). A hajrában a magyar csapat még kihagyott egy emberelőnyt, a horvátok pedig egy ziccert. Fél perccel a vége előtt ugyan Jansik egy újabb ötméteresből betalált, de a meccs elment.

Horvátország 10-9-re győzött, a nagyot küzdő, de a negyed-, illetve elődöntős formájától elmaradó magyar válogatott ezüstéremmel zárta az Európa-bajnokságot.