EURO 2020: Olaszország három győzelemmel lett csoportelső

2021.06.21

Olaszország 1-0-ra győzött Wales ellen a labdarúgó-Európa-bajnokságon. A gólt Matteo Pessina szerezte a 39. percben.

Az A-csoport másik meccsén Svájc 3-1-re verte Törökországot. Seferovic és Shaqiri két góljára csak Kahveci találatával feleltek a törökök.

Olaszország végzett a csoport élén 9 ponttal, 2.-ként Wales jutott tovább 4 ponttal (gólkülönbsége: 3-2), 3. lett Svájc szintén 4 ponttal (4-5-ös gólkülönbséggel), Törökország nem szerzett pontot.

Az olaszok veretlenségi sorozata immár 30 mérkőzése, 2018 szeptembere óta tart. Roberto Mancini tanítványai ráadásul sorozatban 11 győzelemnél járnak, és ezeken a meccseken még gólt sem kaptak.

Svájc a harmadik helyezettek ranglistája alapján kerülhet a nyolcaddöntőbe, és erre jó esélye van, miután négy pontot szerzett a csoportkörben.