Egy TikTok-influenszer miatt tízezer turista rohamozott meg egy olasz síközpontot
A Roccaraso síközpontját több posztjában is méltató nápolyi Rita De Crescenzo olyan hatékony PR-t csinált a városkának, hogy kisvártatva autók és buszok tömegei lepték el a környéket, feldühítve a helyi lakosokat.
Az olasz média egyértelműen Rita De Crescenzo hatásának tudja be, hogy egyik napról a másikra ellehetetlenült egy dél-olaszországi városka élete.
A népszerű nápolyi influencer ugyanis az elmúlt hetekben az 1500 lakosú Roccaraso síparadicsomát dicsérte egy sor, a TikTok-on és más közösségi platformokon közétett videójában, az élmény megtapasztalására invitálva az embereket.
Posztjainak népszerűségét kihasználva több túraszervező cég is elkezdett a városba szóló olcsó ajánlatokat közzétenni, némelyikük még idézte is Crescenzót. Ami pedig ezután történt: mintegy 10 ezer turista szabályosan megszállta a síközpontot, kaotikus jeleneteket produkálva a lejtőkön, extrém forgalmi dugókat okozva az egész környéken.
Az invázió azt jelentette, hogy 220 nápolyi turistabusz indult el a kétórás, 130 kilométeres útra, emellett sok kíváncsi látogató autón érkezett, elzárva az üdülőhely szűk útjait és feldühítve a helyi lakosokat.
A turistákat - akik 20 dollárt fizettek az útért, beleértve egy szendvicset is - azzal vádolják, hogy a sípályákon rendbontást okoztak, figyelmen kívül hagyták a síetikettet, grilleztek, ételeket főztek, teleszemetelték a pályát, illetve le is csúsztak a rögtönzött szánkókon, amelyek többek között serpenyőkből álltak.
Roccaraso polgármestere, Francesco di Donato a CNN-nek elmondta, hogy az engedély nélküli turistabuszok "igazi támadást" jelentettek a terület ellen, ami sokak számára "pokollá tette" a helyzetet, különösen azok számára, akiknek az üdülőhely környékén van az otthonuk, vagy szezonbérletük van.
Rita De Cresenzo szerdán egy Instagram-posztban reagált, mondván, nem az ő hibája, hogy a buszok elállták az utakat. "Olyan gyönyörű reklámot csináltam Roccarasónak, ahol hétfőn és kedden voltam, a tömeg pedig megőrült, mert csodálatos videókat tettem fel" - közölte.