Carlos Alcaraz a Roland Garros bajnoka

2024.06.10

A 21 éves spanyol teniszező a német Alexander Zverevet múlta felül a párizsi döntőben.

Carlos Alcaraz nyerte a férfi egyest a francia nyílt teniszbajnokságon. A 21 éves spanyol játékos a döntőben ötjátszmás mérkőzésen, szetthátrányból fordítva (1–2) győzte le a német Alexander Zverevet, aki az utolsó két játszmában mindössze három játékot nyert (6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2).

2022-es US Open és tavalyi wimbledoni sikere után Alcaraz a harmadik Grand Slam-trófeáját nyerte. Ő lett a legfiatalabb teniszező, aki már mindhárom borításon, füvön, kemény pályán és most salakon is diadalmaskodott.

A párizsi Philippe Chatrier Stadionban játszó döntő 4 óra 19 perces csatát hozott. Alcaraz a 14. tornagyőzelmét aratta az ATP Touron. A spanyol játékos a győzelméért 2,4 millió eurós pénzdíjat kap.