Birkózó Eb - Lőrincz Tamás és Torba Erik is negyeddöntős

2021.04.23

A kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában induló Lőrincz Tamás és a 63 kg-os Torba Erik is negyeddöntőbe jutott a Varsóban zajló birkózó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A korábban szőnyegre lépő Torba és junior vb-bronzérmes riválisa, a francia Yasin Ozay az első bő percben jobbára állóhelyzetben tologatta egymást, a bíró azonban a franciát látta aktívabbnak, így megintette Torbát. A parterhelyzetből Ozay nem tudott akciót kezdeményezni, a BHSE birkózójának válldobása viszont nem sokkal később négy pontot ért, így előnnyel mehetett a pihenőre (4-1).
A második menet eleje az elsőhöz hasonlóan alakult, ám ekkor Ozayt intették meg, Torba pedig hason fekvő ellenfelét oda-vissza gyorsan megpörgette, ezzel lezárta a mérkőzést és negyeddöntőbe jutott (9-1), ahol a lett Aleksandrs Jurkjansszal találkozik.
Néhány perccel később a 77 kg-os, világbajnok Lőrincz Tamás következett, aki a román Ilie Cojocari sima legyőzése után a horvát Antonio Kamenjaseviccsel találkozott, és bő egy perc után riválisa intése után ő kezdeményezhetett. Lőrincz előbb megpörgette, majd szőnyegen kívülre dobta ellenfelét, így a pihenőnél biztosan vezetett (5-0).
A 34 éves, olimpiai ezüstérmes magyar birkózón a második három perc elején Kamenjasevic négypontos akciót vitt véghez, mielőtt Lőrincz kitolta őt a szőnyegről (6-4). Az utolsó másfél percben egyik versenyző sem tudott pontot szerezni, így Lőrincz is továbbjutott.
A pénteki versenynap esti programjában a női 62 kilogrammos kategóriában Sastin Marianna az ukrán Irina Koliagyenkóval vívja majd a finálét.