Átrajzolhatja a globális autógyártás térképét a PSA és a Fiat Chrysler

2019.11.18

Önvezető autók, hibrid és elektromos járművek, új technológiák, környezetvédelmi aggodalmak és szigorúbb emisszió-szabályozás az EU-ban - csupán néhány kihívás, amellyel a járműipar az elmúlt években szembesülni volt kénytelen.

És ez magyarázza meg az elmúlt időszakban létrejött fúziók sorozatát.

A Peugeot-kat is gyártó francia PSA csoport és a Fiat Chrysler összeolvadása a legutóbbi esemény, amely átrajzolhatja a globális autógyártás térképét.

Ha megtörténik az egyesülés, transzatlanti autóipari óriáscég jön létre, ami a Volkswagen, a Renault-Nissan és a Toyota után a világ negyedik legnagyobb autógyártója lehet.

A struktúra összetettsége volt az oka annak, hogy a francia kormány ellenállt, amikor pár hónapja a Fiat-Chrysler a Reanult-Nissannak tett ajánlatot.

Most azonban más a helyzet. A francia pénzügyminiszter szerint ami történik, az jó hír Franciaországnak és Európának, is. De.

Bruno Le Maire hangsúlyozta, hogy a legfontosabb, hogy megőrizzék a munkahelyeket és az üzemeket is.

Giuseppe Conte olasz kormányfő pedig a következőképpen fogalmazott: Róma célja, hogy a termelékenység, valamint magának a vállalatnak a folytonossága biztosítva legyen Olaszországban.

A most született egyezséggel egy, jelenlegi piaci áron 50 milliárd dollár értékű autógyártó jön létre, ami pedig a legyártott autók számát illeti, a Volkswagen után Európa második gyártója lesz.

A Fiat tavaly elhunyt, legendás vezére, Sergio Marchionne, akinek nevéhez a Fiat és a Chrysler közötti szövetség létrehozása, majd a két vállalat egyesítése egy holdingcég, a Fiat Chrysler Automobiles alatt, 2015-ben úgy fogalmazott: "a probléma megoldásának kulcsa mindig a konszolidáció".