A Bizottság szerint hibázott a Twitter, amikor kilépett a félretájékoztatás elleni rendszerből
Az Európai Bizottság szerint a Twitter a konfrontáció útját választotta, amikor úgy döntött, hogy kilép az EU félretájékoztatás elleni önkéntes rendszeréből. Ezt a mechanizmust 2018-ban indították, jelenleg 44 online platform a tagja, mindeddig egyedül a Twitter távozott közülük. Az értékekért és átláthatóságért felelős bizottsági alelnök szerint ez rossz döntés volt. Vera Jourova alelnök szerint szigorú ellenőrzésre számíthat majd az online platform.
"Szerintünk ez egy hibás lépés volt. A Twitter a nehezebb utat választotta, a konfrontáció útját. Ez feltűnt a Bizottságnak. Bár a tagság önkéntes, a Twitter kilépése nagy visszhangot váltott ki,és az uniós törvények betartását szigorúan és sürgősen ellenőrizni fogjuk" - mondta Vera Jourova.
Elon Musk tavaly novemberben vette át a Twitter feleltt az irányítást, majd belekezdett a cég átalakításába. Még novemberben visszavonták a koronavírussal kapcsolatos félretájékoztatás elleni előírásokat, vagyis az oldalon többé nem szűrik ki a járvánnyal kapcsolatos hamis állításokat és szándékosan félrevezető tartalmakat.
A Twitter azt is jelezte, a mesterséges intelligenciáról szóló új uniós mechanizmusban sem vesz részt. Brüsszel terve az, hogy a fogyasztók egy jelölés által könnyedén felismerhessék azt, ha egy tartalmat a mesterséges intelligencia hozott létre.
"Már többször elmondtam azt, hogy a fő feladatunk a szólásszabadság biztosítása, de ha a mesterséges intelligenciáról van szó, a gépeket nem illeti meg ez a jog" - tette hozzá Jourova.
A Bizottság a lehető leghamarabb beüzemelné az ilyen tartalmak megjelölését lehetővé tevő rendszert.