0,1 százalékkal kisebb világgazdasági növekedést jelez az IMF

2021.10.13

A fejlett világ gazdaságainak újraindulása kissé lelassult a Delta variáns terjedése miatt - áll az IMF legfrissebb jelentésében.

Új világgazdasági növekedési prognózisában a leggazdagabb országokban, többek között az USA-ban, Japánban és Németországban, a korábbinál lassúbb kilábalást jósol 2021-re az IMF a folyamatosan fennálló egészségügyi kockázat, az ellátásilánc-problémák és a magas infláció miatt.

Petya Koeva Brooks A Nemzetközi Valutaalap kutatási osztályának igazgatóhelyettese

A Nemzetközi Valutaalap gazdasági előrejelzése a 2020-as 3.1%-os visszaeséshez képest 2021-ben 5.9%-os, 2022-ben pedig 4.9 % globális GDP-növekedést prognosztizál.

A világgazdasági előrejelzésében az IMF októberben az előző, júliusi prognózisához képest 0,1%-kal kisebb világgazdasági növekedést jelez az idei évre

A korrekcióra az ellátásilánc-problémák miatt volt szükség

" Ezek a zavarok a nem megszokott helyreállítás valós eredményei. Még soha nem kellett átélnünk egy világjárvány utáni kilábalást. - mondja Petya Koeva Brooks, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kutatási osztályának igazgatóhelyettese. Látjuk a kereslet fellendülését, amivel ugyanakkor a kínálat nem tud lépést tartani. És ennek érezhető a hatása a különböző szektorokban"

A kínálat és a kereslet ezen a ponton nem igazán találkozik        - Petya Koeva Brooks A Nemzetközi Valutaalap kutatási osztályának      
   igazgatóhelyettese

" Beszéljünk egy kicsit az euróövezetről. A gazdaság várhatóan nem fogja tudni behozni a 2020 -as veszteségeket, ez derül ki az IMF legfrissebb előrejelzéséből. Annak ellenére, hogy a régió kilátásait felfelé módosították. Mi történik Európában, és miért ilyen bonyolult a helyzet? - teszi fel a kérdést Sasha Vakulina az Euronews gazdasági szerkesztője.

"Az egyik módja annak, hogy megértsük, hol tartunk, ha elgondolkodunk azon, hogy a termelés mikor áll vissza a válság előtti szintre. Az euróövezetre vonatkozó előrejelzésünk szerint ez az év utolsó negyedévében fog megtörténni. Az euróövezet egyes országai sokkal később fogják elérni ezt a szintet, tehát meglehetősen nagyok a különbségek az egyes országok között" - zárja a beszélgetést Petya Koeva Brooks.